ثبت اختراع بین المللی | بلاگ

ثبت اختراع بین المللی

تعرفه تبلیغات در سایت
nofanProviding Intellectual Property Services in Iran

In order to provide intellectual property services such as patent, industrial designs and trademark at the national and international levels, as well as claims for violations of these rights Nofan Hami Alborz Institute was founded.  Given its wide international communication, this Institute   also offers aforementioned services to its customers and applicants in other countries.

 

Among main services which provided for applicants are intellectual property services of other countries in Iran, national patent, brand and trademark registration, industrial design registration(design patent), searching Iranian Inventions Database and so on. At the same time, Nofan Hami Alborz Institute offers services to pursue intellectual property rights claims for foreigner legal and natural persons using an Iranian lawyer specialized in IP subject.

 

Thanks to national and international experience of its experts, Nofan Hami Alborz Institute is able to offer high quality services in different areas in particular, international patent. The Institute has already registered more than 50 patents in the Patent Cooperation Treaty (PCT). On the other hand, upon utilizing experiences of its experts this Institute is active in marketing and trading technologies with other countries.

Nofan Hami Alborz Institute,Patent in Iran,...
نویسنده : nofan بازدید : 0 تاريخ : سه شنبه 24 مهر 1397 ساعت: 1:09

مشاوره حضوری

موسسه نوفن امکان دریافت مشاوره حضوری دانش بنیان را برای مخاطبان فراهم نموده است. مشاوره تخصصی حضوری مرتبط با موضوعات کسب کار دانش بنیان به مخاطبانی که نیاز دارند به صورت حضوری موضوعات خود را با کارشناسان ما مطرح کنند ارائه میگردد. این مشاوره ها در حوزه های مربوط به کارآفرینی دانش بنیان مانند ثبت اختراع ملی و بین المللی، مشاوره حقوق مالکیت فکری، مشاوره راه اندازی کسب و کار دانش بنیان و مواردی از این دست می باشد.

 
موسسه نوفن ،مشاوره حضوری دانش بنیان ،مشاوره حضوری,...
نویسنده : nofan بازدید : 1 تاريخ : شنبه 10 شهريور 1397 ساعت: 13:16

مشاوره تلفنی

موسسه نوفن امکان دریافت مشاوره تلفنی دانش بنیان را برای مخاطبان فراهم نموده است. مشاوره تخصصی تلفنی مرتبط با موضوعات کسب کار دانش بنیان به مخاطبانی که نیاز دارند به صورت حضوری موضوعات خود را با کارشناسان ما مطرح کنند ارائه میگردد. این مشاوره ها در حوزه های مربوط به کارآفرینی دانش بنیان مانند ثبت اختراع ملی و بین المللی، مشاوره حقوق مالکیت فکری، مشاوره راه اندازی کسب و کار دانش بنیان و مواردی از این دست می باشد.
مشاوره تلفنی دانش بنیان ، مشاوره تلفنی ،موسسه نوفن,...
نویسنده : nofan بازدید : 1 تاريخ : شنبه 10 شهريور 1397 ساعت: 13:15
پیش ثبت نام در مرکز آموزش علمی کاربردی قند کرج
 
متقاضیان علاقه مند به تحصیل در این مرکز آموزش علمی کاربردی قند کرج جهت پیش ثبت نام میتوانند از فرم درج شده در سایت این مرکز استفاده کنند و از مزایای پیش ثبت نام  علمی کاربردی کرج بهره مند گردند.
 
- امکان ثبت اطلاعات در هر زمان
 
- مشاوره تحصیلی رایگان
 
- یادآوری جهت ثبت نام در سامانه سازمان سنجش
 
- یادآوری جهت ثبت نام در مرکز
پیش ثبت نام در مرکز آموزش علمی کاربردی قند کرج, ثبت نام علمی کاربردی کرج , علمی کاربردی قند کرج,...
نویسنده : nofan بازدید : 9 تاريخ : سه شنبه 19 تير 1397 ساعت: 11:13

ادعانامه اختراعادعانامه ی اختراع پشتوانه ی حقوقی و اولین و مهترین مدرک در قضاوت نوآوری و ویژگی های فنی جدید کار مخترع می باشد. در واقع ادعاها حیطه و گستره ی اختراع منظور را مرزبندی میکنند. در ادعانامه نباید به مزایای حاصل از اختراع و یا به طرز عملکرد و شیوه ی استفاده از اختراع اشاره شود بلکه باید با شماره گذاری ترتیبی، قابلیت های نوآورانه و ویژگی ها و تکنیک های فنی نوین بکار رفته در آن بیان گردد.

در ادعانامه ی اختراع الزاما نباید تمام اجزای فیزیکی اختراع را نام برد مگر در جزئی از آن که تکنیک جدیدی به کار رفته باشد و یا به صورت ابتکاری کاربرد جدیدی از آن جز بیان شده باشد. در واقع هر بند ادعانامه بایستی شامل توضیحات فنی تکنیکی و نحوه ارتباط اجزا باشد و صرفا نام بردن اجزا میتواند در بندهای فرعی ارائه شود.
 
ادعانامه اختراع , ثبت اختراع , ثبت اختراع ایران,...
نویسنده : nofan بازدید : 1 تاريخ : شنبه 5 خرداد 1397 ساعت: 13:51

روز جهانی مالکیت فکری

سازمان جهانی مالکیت فکری یکی از سازمان‎های زیر‎مجموعه سازمان ملل متحد می باشد، که با هدف پیشبرد حقوق مالکیت فکری در کشورهای مختلف و ارائه راه‎کارهای جهانی در این‎باره در تاریخ ۲۶ آوریل ۱۹۷۰ تاسیس گردیده. هر‎ساله کشورهای عضو wipo جشن روز مالکیت فکری را برای گسترش فرهنگ احترام به مالکیت فکری و حمایت از ایده پردازان برگزار می‎نمایند. از سال ۲۰۰۰ میلادی وایپو، شعارهای مختلفی را برای این روز اختصاص میدهد. 

شعار سال ۲۰۱۸ وایپو برای روز جهانی مالکیت فکری “تغییر توازن: زنان در نوآوری و خلاقیت” می باشد. این شعار با هدف پرداختن به نقش زنان در خلاقیت، کنجکاوی و شجاعت که باعث تغییر و خلق آینده ی جدید برای مردم دنیا شده انتخاب گردیده است.

روز جهانی مالکیت فکری,wipo,سازمان جهانی مالکیت فکری,...
نویسنده : nofan بازدید : 3 تاريخ : دوشنبه 3 ارديبهشت 1397 ساعت: 16:05

بیژن نصیری اعظم، مدیر عامل موسسه نوفن در جلسه شبکه سبز وایپو WIPO Green

شبکه سبز وایپو بازاری تعاملی در جهت ترویج نوآوری و گسترش فن آوری های سبز می باشد. این شبکه تولید کنندگان تکنولوژی و نیازمندان به راه حل های سبز را به یکدیگر متصل کرده و در گسترش استفاده از این نوآوری ها ایفای نقش مینماید.

 

شبکه سبز وایپو WIPO Green با راه اندازی یک بستر مجازی و با جمع آوری طیف وسیعی از فناوری ها و نقش آفرینان در زنجیره ی ارزش، به انتقال نوآوری ها و فناوری سبز در سطح بین المللی کمک میکند. این شبکه صاحبان فناوری های جدید را با افراد یا شرکت هایی که به دنبال به روز رسانی یا دسترسی به دیگر تکنولوژی های سبز و یا توزیع آن هستند، متصل میکند.

 

مدیر عامل موسسه نوفن با مسئولین شبکه سبز وایپو جلسات فراوانی را در جهت بررسی راه کارها و راهبرد های این شبکه برگزار کرده است.

شبکه سبز وایپو , موسسه نوفن ,...
نویسنده : nofan بازدید : 2 تاريخ : پنجشنبه 30 فروردين 1397 ساعت: 14:47

ثبت اختراع بین المللی

چنانچه منظور از عبارت ثبت اختراع بین المللی این است که مخترع اختراع خود را در یک دفتر ثبت می کند و در همه کشور های دنیا حمایت میشود، باید بدانیم که چنین حمایتی وجود ندارد. طبق قوانین کشورها، حمایت قانونی از اختراعات محدود به مرز جغرافیایی هر کشور (territorial) میاشد. یعنی چنانچه شما اختراع خود را در کشور آمریکا ثبت کرده باشید و شخصی در کشور ایران حق اختراع شما را نقض کند، شما بر اساس ثبت اختراع کشور آمریکا نمیتوانید به مراجع حقوقی کشور ایران مراجعه کنید و بر علیه آن شخص اقامه دعوا کنید.

البته بر طبق معاهده پاریس، چنانچه بیش از ۱۲ ماه از تاریخ اظهار نامه ی ثبت اختراع نگذشته باشد، می توانید بر اساس همان تاریخ حق تقدم در اداره ثبت اختراع کشور ایران برای ثبت اقدام کنید. این مطلب در خصوص اختراعاتی که ابتدا در ایران ثبت شده باشند و پس از آن بخواهند در کشور آمریکا (یا هر کشور دیگر عضو معاهده پاریس ) ثبت شوند نیز صدق میکند.

در این میان یک استثنا وجود دارد و آن دفتر ثبت اختراعات اروپا یا همان European Patent Office می باشد. چنانچه مخترعی اختراع خود را در دفتر EPO به ثبت برساند، آن اختراع در کلیه کشور های اروپایی عضو EPO به ثبت رسیده و قابل حمایت خواهد بود.

جهت حمایت بین المللی از اختراع بهترین گزینه برای مخترعان معاهده همکاری ثبت اختراع یا همان PCT میباشد.

ثبت اختراع بین المللی ،معاهده پاریس ،ثبت اختراعات اروپا ،معاهده همکاری ثبت اختراع ,...
نویسنده : nofan بازدید : 20 تاريخ : يکشنبه 29 بهمن 1396 ساعت: 22:30

ثبت اختراع در کرج استان البرز

زمانی که ایده ای به ذهن شما میرسد، باید فرآیند ثبت اختراع را برای تبدیل ایده به دارایی فکری سپری کنید.موسسه نوفن خدمات ثبت اختراع در کرج استان البرزرا ارائه میدهد.

 پس از این که یک ایده برای برطرف کردن مشکلی در صنعت به ذهن شما میرسد در اولین اقدام باید سابقه افشاء آن ایده را بررسی کنید. این بررسی به این معنا نیست که در سایت های تولید کننده محصول به دنبال کالای تولید شده بگردید. جستجو ابتدا باید از سایت های اداره ثبت اختراعات آغاز شود.

اداره ثبت اختراع ایران، امکان جستجو در اختراعات را فراهم کرده است که برای شروع میتوان در این سایت راه حل های قبلی ارائه شده برای مشکل مورد نظر را بررسی نمود. چنانچه به راه حل مشابهی برخورد کردید، جزئیات پرونده را دانلود و بررسی نمایید چرا که امکان دارد روش برطرف کردن مشکل با روش شما متفاوت باشد که در این صورت روش شما نیز قابل ثبت است.

پس از اطمینان از جدید بودن اختراع، تحقیقات خود را در پرورش ایده اولیه ادامه داده و طرح پخته تری را آماده کنید. سپس باید مدارک ثبت اختراع را بر اساس استاندارد های اداره ثبت آماده نمایید. عدم انجام صحیح این مرحله، حتی در صورت دریافت گواهی ثبت میتواند حمایت کامل از اختراع شما را به همراه نداشته باشد. همچنین روند ثبت را به درازا خواهد کشاند. توصیه میشود در تهیه مدارک ثبت اختراع از یک کارشناس این امر کمک بگیرید....

ثبت اختراع در کرج ،ثبت اختراع ایران,...
نویسنده : nofan بازدید : 19 تاريخ : يکشنبه 29 بهمن 1396 ساعت: 22:26

ثبت اختراع آمریکا

ثبت اختراع آمریکا به مخترعانی پیشنهاد میشود که تصور می کنند اختراع آنها در این کشور خریدار دارد و یا محصول آنها فروخته خواهد شد. ثبت اختراع در آمریکا فقط حمایت از اختراع در این کشور را به ارمغان خواهد داشت.

اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده آمریکا United States Patent and Trademark Office که با نام مخفف USPTO معروف است دفتر ثبت اختراعات کشور آمریکا میباشد که در الکساندریا، ویرجینیا واقع میباشد.

این اداره کل تحت نظر وزارت بازرگانی آمریکا بوده و بجز وظیفه صدور گواهی های مالکیت فکری، مرجع مشاوره به رئیس جمهور و وزارت خانه ها و ادارات مربوطه میباشد.

انواع اظهارنامه در اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده آمریکا

  • اظهارنامه موقت Provisional Patent
  • اظهارنامه دائم (اصلی) Nonprovisional Patent
  • ادامه مطلب در ثبت اختراع امریکا. . .
ثبت اختراع آمریکا ،ثبت اختراع,...
نویسنده : nofan بازدید : 20 تاريخ : يکشنبه 29 بهمن 1396 ساعت: 22:24